Перевірки внутрішніх переселенців не пов’язані з військовим обліком, але це може змінитися

Перевірки місця проживання внутрішньо переміщених осіб поки не пов’язані з військовим обліком, однак у майбутньому це може змінитися. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики Віталій Музиченко під час телемарафону.

«Ми працюємо над цим питанням, оскільки є певні обов’язки в певних категорій нашого населення. Зокрема, якщо ми говоримо про чоловіків віком від 18 до 60 років, то такі чоловіки мають перебувати на обліку в територіальному центрі комплектування, тобто у військкоматі. І дійсно, це зобов’язання за законом, яке необхідно виконувати», – наголосив посадовець.

За його словами, поки перевірки проводитимуть вибірково, фокусуючись на місцях, де зареєстровано багато внутрішньо переміщених осіб, або ж там, де є повідомлення від правоохоронних органів про зловживання.

Нагадаємо, перевірки місця проживання внутрішніх переселенців здійснюють через обмежене фінансування програми держдопомоги. У разі невиявлення особи за місцем реєстрації та її неявку в органи соцзахисту протягом десяти календарних днів, виплати ВПО можуть скасувати.

Фото: borgexpert.com