Перевірки внутрішніх переселенців здійснюватимуть через обмежене фінансування

Перевірки місця проживання внутрішньо переміщених осіб здійснюватимуть через обмеженість ресурсів для фінансування виплат на проживання. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час телемарафону.

За її словами, надавати таку допомогу держава може дозволити лише тим, хто цього справді потребує.

«Сьогодні в нас, як у держави, є обмежений ресурс. Ми користуємося позиками від міжнародних партнерів для того, щоб покрити усі соціальні видатки й, відповідно, мусимо дуже економно їх витрачати, і дуже скрупульозно ставитися до того, кому ми їх віддаємо, щоб адресна допомога була тим людям, які її потребують», – наголосила посадовиця.

Як зазначила міністерка, перевірки вирішили здійснювати через шахрайство, коли люди приїжджають в інший регіон, оформлюють статус ВПО та повертаються додому. Перевірками займатиметься Національна соціальна сервісна служба, яка є органом, який має контролювати будь-які соціальні виплати.

«Національна соціальна сервісна служба буде здійснювати перевірки, чи справді людина, яка декларує, що вона є внутрішньо переміщеною в певному регіоні, насправді є внутрішньо переміщеною, чи справді вона там проживає, чи справді кошти витрачаються на те, на що вони задекларовані. Тільки з цих міркувань такі перевірки є заплановані», – наголосила Жолнович.

Фото: 18000.com.ua