Переселенці побудували багатоквартирний будинок, добровольців визнають учасниками бойових дій і захисники-переселенці отримають компенсацію за пошкоджене житло – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 21 по 27 серпня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

У Вінниці переселенці власним коштом звели багатоквартирний будинок

У 2015 році в місті з’явилося об’єднання переселенців «Спільна справа», куди увійшли ВПО з Донеччини, Луганщини та Криму. Через кілька років вони вирішили створити кооператив і власним коштом звели будинок на 105 квартир.

Перших 25 добровольців визнали учасниками бойових дій

24 з них загинули внаслідок одержаних поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час безпосередньої участі в захисті країни від окупантів. Рішення комісії дозволить їхнім сім’ям отримати статус члена родини загиблого (померлого) захисника чи захисниці України.

Понад 600 захисників-переселенців отримають компенсацію за пошкоджене житло

Уряд затвердив розподіл субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для 612 захисників-переселенців та їхніх родин

Інші новини, які цікавили українців:

Найважче знайти роботу листоношам, прибиральникам, пакувальникам і держслужбовцям

Станом на початок серпня, найбільша конкуренція в пошуках роботи спостерігається серед листонош, прибиральників службових приміщень, укладальників-пакувальників, спеціалістів державної служби, помічників вихователя, економістів, діловодів, юристів.

Програму щорічних виплат дітям загиблих захисників затвердили у Львові

У Львові дітям, чиї батьки загинули на війні чи внаслідок бойових дій отримали інвалідність I групи, щороку виплачуватимуть разову допомогу в розмірі 50 тис. грн. Кошти надаватимуть щороку до повноліття дитини. Використати їх можна буде на навчання та оздоровлення.

Питання пропорційного обчислення стажу в разі роботи за межами України вирішать

Законопроєктом передбачено врегулювання питань обчислення розміру пенсії пропорційно до страхового стажу, набутого в Україні, для осіб, які працювали в Україні та за її межами, зарахування стажу, набутого за період роботи в державах, які входили до складу колишнього СРСР. Проєкт закону також визначає умови пенсійного забезпечення військовослужбовців, які мають набутий в рф страховий стаж.

Постраждалі від підтоплення отримали 66 млн грн

По 5000 грн отримали 12 232 жителі Херсонської області та 983 — Миколаївської.