У Вінниці переселенці власним коштом звели багатоквартирний будинок (ФОТО)

Будинок на 105 квартир з’явився у Вінниці. Його для себе й власним коштом побудували внутрішньо переміщені особи. Про це вони розповіли місцевому виданню «20 хвилин».

У 2015 році в місті з’явилося об’єднання переселенців «Спільна справа», куди увійшли ВПО з Донеччини, Луганщини та Криму. Через кілька років вони вирішили створити кооператив і власним коштом звести будинок для вирішення житлового питання.

У 2020 році міська влада виділила під будівництво земельну ділянку площею 62 сотки, а також мільйон гривень на проєктно-кошторисну документацію. Земельну ділянку надали на умовах оренди — її оплачує кооператив.

Планувалось також, що один з приватних фондів надасть учасникам кооперативу пільгові кредити. Але цьому завадила повномасштабна війна, тож фінансування будівництва також лягло на плечі самих переселенців — вони щомісяця чи щокварталу сплачували внески за житло.

Усього в будинку 105 квартир — одно-, дво- та трикімнатні, площею в середньому 40 квадратних метрів, від 55 до 60 квадратів та від 80 до 86 квадратів. Майже всі квартири продані, залишилось кілька трикімнатних, придбати які можуть постраждалі від війни (ВПО чи учасники бойових дій), приєднавшись до кооперативу. Ціна за квадратний метр — 13 570 гривень. Будинок планують здати до кінця цього року.

Фото: «20 хвилин»

Читайте також: Ради для вирішення проблем переселенців створюють у десяти областях.