Оформлення субсидій та лікарняних, перерахунок пенсій у грудні, прихисток переселенців: теми соціалки, які найбільше цікавили українців минулого тижня

Оформлення субсидій та лікарняних, перерахунок пенсій у грудні, прихисток переселенців, – основні новини соціальної сфери минулого тижня, які ви могли пропустити.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

При зміні місця проживання субсидію потрібно оформлювати заново

У зв’язку з воєнним станом в країні, частині українців цього року субсидії перепризначать автоматично. Як повідомив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час телемарафону, загалом йдеться про близько 2,5 млн родин. Водночас людині, яка отримувала допомогу на оплату житлово-комунальних послуг у попередньому опалювальному сезоні, а тепер переїхала і хоче отримувати її на новому місці, потрібно заново подати заяву на її призначення.

У грудні пенсії українців зростуть загалом на 70 млрд грн

До кінця року на українців чекає ще два підняття пенсій – планові перерахунки пенсійних виплат відбудуться вже у жовтні, а в грудні пенсії зростуть у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.

Прожитковий мінімум для осіб, які стратили працездатність, у грудні зросте на 66 грн – з 2027 до 2093 грн. Це й потягне за собою зростання пенсійних виплат. Як повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час телемарафону, йдеться загалом про 70 млрд грн.

За рік українці оформили понад 10 млн електронних лікарняних

З моменту запуску реформи електронних лікарняних, яка відбулась рік тому, українці встигли оформити понад 10 млн електронних листків непрацездатності. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Як наголошують у МОЗ, реформа спростила процес оформлення лікарняних для пацієнтів, яким більше не потрібно збирати підписи і печатки на бланку, передавати документ роботодавцю або знову йти до лікарні за заміною документа, якщо під час оформлення лікарняного була допущена помилка. Тепер неточності у створенні лікарняних трапляються рідше, оскільки лікар самостійно не вносить інформацію про пацієнта, а всі необхідні дані підтягуються автоматично.

Інші новини, які цікавили українців:

Мешканцям восьми областей безкоштовно надаватимуть дрова протягом опалювального періоду

Мешканців територій, прилеглих до зони бойових дій, місцева влада забезпечуватиме безкоштовними дровами протягом осінньо-зимового періоду. Як повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, витрати на закупівлю та доставку такої деревини військовим адміністраціям компенсуватимуть завдяки перерозподілу субвенції з державного бюджету.

У західних регіонах готові прихистити 10 тисяч переселенців з Харківщини

На Харківщині триває евакуація з деокупованих населених пунктів. Найбільше людей виїжджає з Вовчанська, Ізюма, Куп’янська та Шевченкового.

Частину евакуйованих направляють у Харків – у тамтешніх закладах освіти зимуватимуть наразі понад 1000 людей. До кінця опалювального сезону житло буде безоплатним.

Ще 10 тисяч переселенців з Харківської області готові прийняти в західних регіонах України, зокрема на Житомирщині.

Вимушені переселенці вже у жовтні отримають тимчасові квартири в Ужгороді

У жовтні частина переселенців, які вимушено евакуювалися до Ужгорода, отримають тимчасове житло в новобудовах. Про це повідомив заступник Офісу президента України Кирило Тимошенко на своїй телеграм-сторінці.

За його словами, відповідно до проєкту забезпечення житлом вимушених переселенців, житло будуватимуть на землі державної форми власності з подальшою безоплатною передачею частини квартир державі для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.

Із Запоріжжя призначили додатковий залізничний рейс для виїзду з окупованих територій

Для виїзду з тимчасово окупованих територій України призначили додатковий залізничний рейс за маршрутом Запоріжжя – Кривий Ріг – Київ. Про це повідомили в пресслужбі Укрзалізниці.

Швидкий потяг №276/275 почне курсувати вже із середи, 28 вересня.

Як зазначили в пресслужбі Укрзалізниці, зворотний рейс потяга буде зручним для жителів міст Нікополя та Марганця, де евакуаційні потоки досі активні, адже посадка здійснюватиметься за світлої частини доби.