Вимушені переселенці вже у жовтні отримають тимчасові квартири в Ужгороді (ФОТО)

У жовтні частина переселенців, які вимушено евакуювалися до Ужгорода, отримають тимчасове житло в новобудовах. Про це повідомив заступник Офісу президента України Кирило Тимошенко на своїй телеграм-сторінці.

За його словами, відповідно до проєкту забезпечення житлом вимушених переселенців, житло будуватимуть на землі державної форми власності з подальшою безоплатною передачею частини квартир державі для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.

Йдеться про 10% площі, тобто 1000-1200 квадратних метрів житла у відповідних новобудовах.

У першу таку новобудову переселенці зможуть заселитися вже у жовтні.

«Важливо, коли бізнес йде на зустріч людям та державі. Інвестор запропонував частину квадратних метрів житла виділити в будинку, який введуть в експлуатацію вже в жовтні цього року», – наголосив Тимошенко.

Квартири будуть з ремонтом та умеблюванням – цим займеться Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Таким чином, жодних коштів з держбюджету на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб не потрібно.

«Ми отримаємо локації для перебування ВПО без залучення державних коштів, які зараз потрібні для Збройних сил», – зазначив заступник Офісу президента.

Такий досвід планують надалі використовувати не лише на Закарпатті, але й в інших регіонах.

Фото з телеграм-сторінки Кирила Тимошенка