Міністерка соцполітики розповіла, що робити у разі неотримання виплат ВПО

Частина внутрішньо переміщених осіб й досі не отримала свої виплати через велику кількість одночасних запитів, до якого цифрові сервіси не були готові. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час інтерв’ю.

«Є певна ситуація, яка викликала таку історію. Коли люди почали реєструватися масово через різного роду цифрові інструменти, у тому числі через Дію і через ЦНАПи, вся ця система не була розрахована на таку кількість одночасних запитів. І, відповідно, деякі з них просто «зависли», – зазначила міністерка.

За її словами, для отримання виплат з дати звернення, внутрішньо переміщеним особам, заявки яких не підтвердились в Дії, варто звернутися у ЦНАП чи управління соцзахисту.

«Людям, запити яких взагалі, так би мовити, не ідентифіковані програмами, ми даємо можливість звернутися із записами про те, що вони зверталися в Дію, у будь-який ЦНАП чи управління соцзахисту (або поштою, або особисто), і тоді їм ці виплати будуть призначені з того часу, коли вони звернулися в Дію, тобто «заднім числом», – наголосила Жолнович.

Як зазначила міністерка, наразі таких людей не можна витягнути із системи, тому що не була завершена повна їх верифікація.

«Щоб поновити права таких людей, це буде робитись вручну з підтвердженням того, що людина справді пробувала зареєструватися в Дії. Відповідний проєкт нормативного акту зараз є на погодженні. Я сподіваюся, що його якомога швидше затвердить Кабмін постановою і кожен зможе отримати свої виплати. Таким чином, права будуть поновлені. Звісно, дуже прикро, що люди в той період часу залишились без коштів. Єдине, що можу сказати, що паралельно є програми, де міжнародні донори допомагають нам, і наразі можна хіба цими сервісами скористатися, щоб тимчасово вирішити якісь житлові чи побутові проблеми, які виникають без коштів», – розповіла Жолнович.

Нагадаємо, незабаром знятись з обліку та змінити адресу проживання переселенці зможуть онлайн.

2 Comments

  • Співчуваю Вам, ДРУЗІ! Я сам такий з кінця 2014 року. Тому знаю на своїй шкурі: у них добір кадрів ще сссрівський: “Чим пізніше й чим менше виплатиш – тим ти краще”.

  • Я не отримала виплати досі. Виплат через Е-допомогу також не має.
    На гарачу лінію 1545 дозвонитися майже не можливо. Коли все ж таки це один раз вдалася, крім того, що “чекайте ще!” Ніякої конкретної відповіді не надали.
    Телеграм боти мін соц політики взагалі ігнорує питання щодо ВПО.
    В ЦНАПі кажуть, що це питання не до них, їх справа тільки оформлення.
    Куди можна писати скаргу ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі новини