Допомога від США і ООН, ситуація на ринку праці, субсидії, допомога ВПО – головне за тиждень в соціалці

Підсумки основних соціальних новин у нашому дайджесті за 21-27 серпня.

США подарували Україні на День Незалежності 6 млрд доларів

Як зазначив президент США Джо Байден, до пакету військової допомоги на загальну суму майже 3 млрд доларів увійшли системи протиповітряної оборони, артилерійські системи, безпілотні авіаційні комплекси та радари. Ще  3 млрд доларів – це безповоротна грантова допомога, яка вже надійшла до держбюджету.

Понад 276 тисяч українців отримають гроші від ООН

Ще понад 276 тисяч українців отримають грошові виплати від Всесвітньої продовольчої програми ООН. Список відповідних осіб уже передало Міністерство соціальної політики України. Кошти отримають малозабезпечені сім’ї та люди з інвалідністю з 11 областей України. Їх обрали серед заяв, які надійшли через платформу єДопомога. Загалом через єДопомогу грошові виплати від міжнародних організацій отримає понад 1 млн 246 тис. осіб.

Боржники за житлово-комунальні послуги можуть отримати субсидію у разі реструктуризації боргу

У разі наявності боргів за житлово-комунальні послуги субсидію не призначають. Отримати державну допомогу на оплату ЖКП чи її автоматичне перепризначення можна лише повністю погасивши борг або уклавши договір про його реструктуризацію. Про це повідомив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко.

У серпні майже 35 тисяч людей виїхали з Херсонщини та Донбасу

Евакуація людей з Херсонської, Донецької та Луганської областей триває. За 25 днів серпня покинути небезпечні регіони встигли близько 35 тисяч людей. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Через бойові дії, а також наближення опалювального сезону, початок якого на частині територій залишається під питанням, мешканцям небезпечних регіонів рекомендують евакуюватися.

В Україні обіцяють створити понад 300 тисяч додаткових робочих місць

Це можливо завдяки реалізації програми єРобота, що передбачає можливість отримання грантових коштів від держави на створення власної справи чи розширення малого та середнього бізнесу. Подати заявку на участь можна через портал «Дія».   

Разом з тим народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив свіжу статистику, згідно з якою в Україні кількість вакансій в 40 разів менша, ніж кількість безробітних.

Українці подали понад 256 тисяч заяв про пошкоджене майно

Уся інформація про постраждале від російської агресії майно буде інтегроване у спеціальний Реєстр пошкодженого та знищеного майна, який презентували у Мінцифри. Це ще один необхідний крок для подальшого формування політики відбудови та надання компенсації постраждалим. Повідомити про пошкоджене чи знищене росіянами майно для подальшого отримання компенсацій можна через «Дію» або ЦНАП, якщо приватний будинок, квартира чи інше житлове приміщення з окремим правом власності були пошкоджені після 24 лютого 2022 року внаслідок воєнних дій.

Ще одну категорію лікарських засобів продаватимуть за електронними рецептами

В Україні посилять контроль за продажем лікарських засобів, які містять психотропні чи наркотичні речовини. З листопада такі ліки продаватимуть в аптеках за електронними рецептами. При виписці електронного рецепта пацієнт отримає SMS з номером рецепта та кодом погашення, за якими й зможе придбати ліки в обраній аптеці.

Морякам встановили умови для перетину кордону

Моряки матимуть можливість перетинати кордон виключно за погодженням територіального центру комплектування. Уряд ухвалив відповідне рішення на засіданні 27 серпня. Виїжджати за кордон буде дозволено чоловікам, які є членами екіпажів морських і річкових суден та продовжують працювати на суднах. А також студентам (курсантам) закладів освіти, які мають пройти практичну підготовку на судні.

Безробітним для отримання субсидії необхідно зареєструватись у центрі занятості

За словами заступника міністра соціальної політики України Віталія Музиченка, алгоритм дій наступний: якщо людина втратила роботу, вона має звернутись до центрів зайнятості, стати на облік. На цей період їй буде призначено допомогу по безробіттю. А вже виходячи з наявного доходу, їй буде призначена субсидія.

Що має знати внутрішньо переміщена особа?

На освітній платформі Prometheus у вільному доступі для ВПО розміщено безкоштовну  роз’яснювальну серію відеолекцій.

У відео надана практична інформація:
– хто такі внутрішньо переміщені особи та як стати на облік ВПО;
– як переселенцям отримати необхідні документи й державні виплати;
– як ВПО отримати медичну допомогу та освітні послуги;
– які права мають внутрішньо переміщені особи та як їх захищати;
– як переселенцям інтегруватися у нову громаду.

Зареєструватись, аби переглянути відео можна за посиланням