Безробітним для отримання субсидії необхідно зареєструватись у центрі занятості

Про це в телеефірі розповів заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко. Пов’язано це з механізмом призначення субсидій, який передбачає врахування доходів громадян.

«Субсидія призначається з урахуванням доходу, який члени домогосподарства отримували за попередні 6 місяців. Звичайно, зараз у нас ситуація динамічна, і картина доходів сім’ї може змінюватись кардинально в швидкому темпі. Тому ще на період карантину було передбачено, що ті громадяни, які втратили роботу і які зареєструвались в центрах зайнятості і отримують допомогу по безробіттю, можуть звернутись і отримати субсидію не з урахуванням доходу за попередні 6 місяців, а з урахуванням розміру допомоги по безробіттю, який вони отримували в попередньому місці», – пояснив посадовець.

Тому, за словами заступника міністра, алгоритм дій наступний: якщо людина втратила роботу, вона має звернутись до центрів зайнятості, стати на облік. На цей період їй буде призначено допомогу по безробіттю. А вже виходячи з наявного доходу, їй буде призначена субсидія.

Нагадаємо, за спожитий газ потрібно сплачувати за можливості й мешканцям окупованих територій.