Допомога від ООН переселенцям та пенсіонерам, перерахунок пенсій у жовтні, дозвіл на вакцинацію дітей, – головні новини соціалки минулого тижня

Протягом 19-25 вересня у соцільній сфері країни сталось чимало важливих змін. Нагадуємо про найголовніші.

Найбільше читали та поширювали:

Мешканці 12 областей можуть отримати 6600 грн від ООН. У рамках програми допомоги постраждалим від війни українцям УВКБ ОНН розширює категорії людей, які можуть претендувати на цю допомогу. Про це повідомили в благодійному фонді «Право на захист», який є офіційним партнером зі збору даних на грошову допомогу. Мова іде про суму 2200 грн протягом трьох місяців.

Допомогу від ООН отримають 130 тис. пенсіонерів. Черговий список осіб для виплати їм грошової допомоги Міністерство соціальної політики передало Агентству ООН у справах біженців. Як повідомили в пресслужбі Мінсоцполітики, цього разу список складається з 130 тисяч людей. Серед них особи з вразливих категорій – це пенсіонери, які не є внутрішньо переміщеними особами, але потребують підтримки.

У жовтні відбудуться планові перерахунки пенсій.  З 1 жовтня на пенсіонерів чекають такі підвищення:
– у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн;
– на пенсіонерів від 70 до 75 років чекають щомісячні компенсаційні виплати в розмірі до 300 грн;
– мінімальний розмір пенсії пенсіонерів від 70 років і старшим буде не меншим 3000 грн за наявності повного страхового стажу.

Інші новини, якими найбільше цікавились українці:

Пенсійний фонд та Фонд соціального страхування об’єднають у січні.  Уже з 1 січня 2023 року Фонд соціального страхування приєднають до Пенсійного фонду України. Це передбачено законопроєктом №3663 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України», який Верховна Рада ухвалила в цілому 21 вересня. Рішення підтримали 238 народних депутатів.

Українці відчуватимуть дефіцит продуктів першої необхідності.  Тема з доступністю до продовольства стає сьогодні все більш актуальною. Звичайно, ні про який голод мова не йде, новий урожай хоча очікувано нижче за попередній, але для внутрішнього споживання його вистачить з надлишком. У той же час можливість придбати необхідні продукти харчування викликає у багатьох громадян обґрунтоване почуття тривоги. Зростаюча інфляція, високі ціни на енергоносії, закриття виробничих підприємств, безробіття, війна – все це зрештою впливає на продовольчу безпеку українців, і особливо якщо мова йде про соціально-незахищені категорії населення.

Вакцинувати дітей від коронавірусу тепер можна з п’яти років. Відтепер отримати щеплення від COVID-19 можуть діти *з п’яти років. Відповідне рішення затвердило Міністерство охорони здоров’я України наказом №1586. Якщо раніше дітей вакцинували лише з 12 років, то тепер робити щеплення можна й дітям віком від 5 до 11 років.

У разі тривалого невикористання пенсійної картки пенсію можуть припинити нараховувати. Якщо пенсіонер не використовує пенсійну картку понад шість місяців, виплати можуть припинити. Про це заявила перша заступниця міністерки соціальної політики України Дарина Марчак під час національного телемарафону.