Пенсійний фонд та Фонд соціального страхування об’єднають у січні

Уже з 1 січня 2023 року Фонд соціального страхування приєднають до Пенсійного фонду України. Це передбачено законопроєктом №3663 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України», який Верховна Рада ухвалила в цілому сьогодні, 21 вересня. Рішення підтримали 238 народних депутатів.

Як зазначають в Міністерстві соціальної політики, завдяки ухваленому законопроєкту вдасться заощадити кошти, а саме зменшити витрати на адміністрування страхових коштів. Зекономлені гроші направлять на забезпечення самих страхових виплат.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що сума зекономлених видатків орієнтовно становитиме 2-3 млрд гривень на рік.

За словами голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, вдасться також встановити контроль за цільовим використанням коштів у системі соціального страхування та вчасною виплатою коштів громадянам, зокрема – у разі втрати ними працездатності та нещасних випадків на виробництві.

«Терміни звернення за призначенням страхових виплат скорочені з дванадцяти до шести місяців. При цьому зберігаються, а в деяких випадках збільшуються усі пенсійні та страхові виплати, а також соціальні послуги, які потерпілі на виробництві та члени їхніх сімей на сьогодні отримують від Фонду соціального страхування України», – наголосила Третьякова.

Нагадаємо, працівники соцзахисту перейдуть працювати в Пенсійний фонд для нарахування субсидій.