Допомога переселенцям, урізання пенсій суддям, можливі відпустки для військових, — ключові теми соціалки минулого тижня

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальні сфері країни з 22 по 29 січня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Відтепер отримати «єДопомогу» можна ще в одній мережі супермаркетів. Проєкт «єДопомога» розширює мережу магазинів-партнерів, де можна використати сертифікати від благодійників. Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, відтепер відповідні сертифікати можна використати в мережі супермаркетів «АТБ-Маркет».

Українці в Польщі знову зможуть отримувати грошову допомогу на дітей. Українці, які через війну змушені були евакуюватися до Польщі, з 1 лютого знову зможуть подавати заявки на отримання допомоги «500+». Така допомога надається на дитину віком до 18 років. У розмірі 500 злотих на місяць терміном до 24 місяців.

Пенсіонери, які працюють, можуть подати заяву на перерахування пенсії по стажу дистанційно.  Особи, які досягли пенсійного віку, але продовжують працювати, можуть подати заяву на перерахування пенсії по стажу онлайн. Як це зробити, розповіли в ГУ Пенсійного фонду України у Донецькій області.

Інші новини, які цікавили українців:

Суддям можуть урізати пенсіїПенсія суддів Конституційного Суду складає 50% від їх винагороди. Члени комітету Верховної Ради з питань соціальної політики піддали сумніву справедливість такої норми законодавства.

Мешканці трьох областей можуть евакуюватися до безпечніших регіонів безкоштовно. Безкоштовна евакуація з небезпечних територій Харківської, Херсонської та Запорізької областей триває. Куди звертатися, нагадали в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Військовий не виходить на зв’язок: яку інформацію треба повідомити і куди.Якщо зв’язок із захисником України втрачено, рідні можуть звернутися на гарячі ліні Уповноваженого зі зниклих безвісти або на гарячу лінію Мінреінтеграції.

Розглядається можливість надавати демобілізованим військовим двомісячну оплачувану відпустку. Незабаром у Верховній Раді можуть прийняти закон, що передбачає можливість надати демобілізованим військовослужбовцям відпочинок тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення за рахунок Держаного бюджету України.