Розглядається можливість надавати демобілізованим військовим двомісячну оплачувану відпустку

Незабаром у Верховній Раді можуть прийняти закон, що передбачає можливість надати демобілізованим військовослужбовцям відпочинок тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення за рахунок Держаного бюджету України.

Йдеться про законопроєкт №8313 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань». Днями він розглядався профільним комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів і був рекомендоавний до ухвалення.

Даним проєктом закону пропонуються й інші зміни:

– збільшити з 15 до 30 календарних днів на рік строк надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин;

– передбачити, що тривалість, порядок, умови надання та оплати відпусток для підготовки та участі в спортивних змаганнях визначаються трудовим та/або колективним договором.

Важливим в умовах воєнного стану також є положення щодо можливості відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо така людина залучена до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, виробництва товарів оборонного призначення або виконує мобілізаційне завдання.

 

Читайте також: Чоловіки-військовослужбовці зможуть брати відпустку по догляду за дитиною під час війни

 

Фото: armyinform.com.ua