Суддям можуть урізати пенсії

Пенсія суддів Конституційного Суду складає 50% від їх винагороди. Члени комітетуВерховної Ради з питань соціальної політики піддали сумніву справедливість такої норми законодавства.

«Середній розмір щомісячного утримання суддів у відставці перевищує 150 тис. грн. Розмір щомісячного утримання одного судді Конституційного Суду у відставці рівнозначний пенсії 70 пенсіонерів (у мінімальному розмірі) або 20 пенсіонерів військовослужбовців», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

За словами голови комітету Галини Третьякової, українці мають рівні конституційні права і свободи.

«Мати середню пенсію у розмірі 150 тис. на місяць в умовах воєнного стану за рахунок коштів єдиного соціального внеску, на мою думку, не є нормальним та справедливим до громадян, які сплачують такий внесок і отримують пенсії в десятки разів менші», – зазначила Третьякова.

Наразі на розгляді у парламентарів знаходиться проєкт закону № 8321 «Про внесення змін до статті 27 Закону України «Про Конституційний Суд України» щодо врегулювання пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України». Його автори пропонують внести зміни до законодавства та зменшити розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду до 30% винагороди такого судді.

«Як члени соціального комітету ми маємо підтримати даний законопроєкт. Треба зробити якісну та ефективну соціальну систему. Щоб, як мінімум, була соціальна справедливість», – зазначив народний депутат Сергій Гривко.

Отже, профільний комітет підтримав зазначену законодавчу ініціативу і рекомендував Верховній Раді її ухвалити.

Нагадаємо, що пенсії суддів не мають обмежень.