Коли погасять борги за лікарняними, хто з переселенців може отримати нову грошову допомогу та куди переїдуть 400 тис мешканців прифронтових територій, – основні новини соціальної сфери минулого тижня, які ви могли пропустити.
ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:
Усі борги за лікарняними погасять до кінця року
На погашення заборгованостей за лікарняними та виплатами у зв’язку з вагітністю та пологами додатково виділили 3,5 млрд грн. Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів 30 листопада.
Як запевнили в Мінсоцполітики, кошти надійдуть отримувачам протягом грудня.
Частина внутрішніх переселенців можуть отримати нову грошову допомогу
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації BHA&Save the Children. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Про яку допомогу йдеться?
2200 грн, які надійдуть на банківську картку протягом трьох місяців.
Хто саме має право на отримання допомоги?
- Сім’ї зі статусом ВПО, що перемістилися протягом останнього місяця до Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської чи Чернівецької областей.
- Постраждалі від раптових обстрілів домогосподарства, які втратили члена сім’ї чи засоби для існування (пошкоджені чи втрачені магазини, ферми, худоба тощо) внаслідок воєнних дій.
- Не мають безпечного житла (власного, орендованого чи наданого/розділеного з родичами) та відповідають хоча б одній із ряду категорій.
Як отримати допомогу?
– зателефонувати на гарячу лінію за номером: 0 800 609 845,
– або написати в особисті повідомлення на фейсбук-сторінці (разі перевантаження телефонних ліній потрібно написати свій номер у в особисті повідомлення на фейсбук-сторінці).
У західні регіони переїдуть 400 тисяч мешканців прифронтових територій
Від 350 до 400 тисяч мешканців прифронтових територій евакуюються на зиму в західні регіони країни. Такий прогноз озвучила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Евакуюють людей в різні області — Львівську, Хмельницьку, Тернопільську тощо.
Для евакуації можна зателефонувати на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15–48.
Інші новини, які цікавили українців:
Пройти МСЕК та отримати виплати можна лише на підконтрольній території
Якщо особа під час дії воєнного стану не може оформити направлення на медико-соціальну експертизу (МСЕК), строк повторного огляду продовжують на весь час дії воєнного стану та впродовж шести місяців після його припинення/скасування. Усі виплати та пільги при цьому зберігаються.
Якщо ж інвалідність потрібно встановити вперше, діє принцип екстериторіальності. Зокрема, як нагадують у МОЗ, на територіях, де ведуться активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинена — вони переїжджають у безпечніші регіони. У саме в цих регіонах можна пройти комісію для отримання виплат. При цьому, якщо людина не може прибути на огляд, МСЕК може встановити інвалідність заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Дізнатися нові адреси та контакти комісій, а також загалом адреси та контакти всіх МСЕК по Україні можна за номером телефону: 0 800 60 20 19.
У частині «пунктів незламності» надаватимуть правову допомогу
По всій Україні продовжують облаштовувати «пункти незламності» — місця, де під час відключень електроенергії люди можуть зігрітися, підзарядити телефони та скористатися інтернетом. Як повідомили в Міністерстві юстиції, у частині «пунктів незламності» на Вінниччині та Полтавщині прийматимуть фахівці безоплатної правової допомоги.
Таким чином, відвідувачі «пунктів незламності» можуть отримати правові консультації з найактуальніших питань, як-от оформлення та отримання субсидій, стягнення аліментів чи зняття із зареєстрованого місця проживання.
Мешканці Київщини та Харківщини можуть отримати грошову допомогу від американської організації
Постраждалі від війни мешканці Київської та Харківської областей можуть отримати грошову допомогу від американської благодійної організації HIAS. Реєстрація на отримання коштів триває.
Про яку допомогу йдеться?
2200 гривень на кожного члена родини впродовж 3 місяців.
Хто саме може отримати допомогу?
- Родини внутрішньо переміщених осіб, які були переїхали в одну з вказаних областей протягом останніх 30 днів.
- Постраждалі від раптових обстрілів домогосподарства.
- Сім’ї, які внаслідок воєнних дій втратили члена родини або засоби до існування (пошкоджений/втрачений магазин, ферма, худоба тощо).
- ВПО або люди, що перемістились понад 30 днів тому, але мають дохід менший ніж 5400 грн на особу (за останні три місяці) та відповідають хоча б одному з критеріїв вразливості.
Важливою умовою є також неотримання допомоги від інших міжнародних організацій.
«Пункти незламності»: як працюють, кого приймають, чим допомагають
«Пункти незламності» відкриваються просто із шаленою швидкістю. Уже 23 листопада станом на 23:30 заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко звітував про 3024 таких пункти. А 24 листопада вдень їх було 4362. Станом на 2 грудня Тимошенко прозвітував про 5248 «пунктів незламності», і що ними за останні два тижні скористались понад 100 тисяч осіб. Також він запевнив, що в кожному такому пункті вже наявні генератори.
Журналісти «Соціальної інформаційної платформи» вирішили перевірити — наскільки відповідають слова посадовця дійсності.
Третина переселенців можуть втратити право на державні виплати
Розпочалися перевірки місця проживання внутрішньо переміщених осіб. Як розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, відповідно до результатів уже проведених перевірок, близько 30 % переселенців не проживають за вказаними під час реєстрації як ВПО адресами.
Переселенці, які не проживають за вказаними адресами, втрачатимуть право на виплати. За словами міністерки, ці кошти переспрямують на інші цільові програми підтримки.