Третина переселенців можуть втратити право на державні виплати

Розпочалися перевірки місця проживання внутрішньо переміщених осіб. Як розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі «Суспільного», відповідно до результатів уже проведених перевірок, близько 30 % переселенців не проживають за вказаними під час реєстрації як ВПО адресами.

За її словами, є випадки, коли людина умисно приїжджає в інший район, подає заяву на отримання виплат і їде назад додому. Частина ж переселенців ненавмисно не повідомляють про повернення.

«Фіксуємо до 30 % таких випадків. Можливо не всі випадки, що з умислом розпочали переміщення. Є такі, що за якийсь час повернулися — і або не знали, що потрібно написати заяву, або думають, що держава має це сама якось відстежити», — наголосила посадовиця.

Переселенці, які не проживають за вказаними адресами, втрачатимуть право на виплати. За словами міністерки, ці кошти переспрямують на інші цільові програми підтримки.

«Я вважаю, що ми повинні дбати про ці кошти. Сьогодні майже всі наші соціальні видатки здійснюються з трасферів міжнародних партнерів. Зрозуміло, що вони хочуть бачити, що ми дуже економно та відповідально ставимося до витрачання цих коштів», — наголосила Жолнович.

Нагадаємо, список територіальних громад, мешканці яких мають право на виплати ВПО, оновили.

Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko