Заявки на компенсацію на пошкоджене житло, отримання невиплачених пільг, можливість опанувати професію з нуля, — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 15 по 21 травня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Дві третини українців не можуть подати заяву на компенсацію за пошкоджене житло. Частина українців, які мають право на компенсацію за пошкоджене внаслідок бойових дій житло, не можуть подати заяву на її отримання. Як повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури, у «Дії» не відображається їхнє житло, що унеможливлює подання заяви в рамках програми «єВідновлення».

Польщу та Україну з’єднають додаткові залізничні рейси. Українцям буде простіше повернутися додому з-за кордону або ж виїхати туди. З 1 червня запустять додаткові залізничні рейси, які сполучатимуть Україну та Польщу. Щоденний потяг сполучатиме Варшаву та місто Рава-Руська на Львівщині, в якому залізничний пункт пропуску не працював понад 20 років.

Українці отримають невиплачені пільгиПільговики зможуть отримати невиплачені суми коштів допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться про гроші, які обраховувалися на рахунку пільговиків станом на 1 червня 2022 року, за виплатою яких вони не звернулися, і облік яких був припинений 20 грудня 2022 року — кошти тоді повернулися з Ощадбанку на рахунок Міністерства соціальної політики.

Інші новини, які цікавили українців:

Опанувати нову професію з нуля можна онлайн. Опанувати нову професію з нуля можна абсолютно безкоштовно онлайн. Для цього в Україні запустили платформу «Дія. Освіта». На платформі розміщені сотні освітніх серіалів про найпопулярніші професії на ринку праці, симулятори з реальними задачами, подкасти, вебінари та гайди.

При розрахунку субсидії враховуються не всі доходи. При розгляді заяви на призначення житлової субсидії та її розрахунку враховуються не всі доходи громадян. Винятки, які не враховуються до середньомісячного доходу, визначені постановою Кабміну від 22.07.2020 № 632.

За самоізоляцію виплачують лише половину середньої зарплати. Допомога по тимчасовій непрацездатності за період самоізоляції при коронавірусі становить 50 % середньої заробітної плати (доходу), незалежно від страхового стажу. Виключення — медпрацівники та фахівці з реабілітації. Їм виплачують 100 % від середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Підвищення тарифів на електроенергію буде поміркованим. Варіанти підвищення тарифів на електроенергію є поміркованими. У цьому запевнив голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в інтерв’ю Укрінформу. За його словами, наразі розглядаються варіанти підвищення тарифів максимально вдвічі.