Дві третини українців не можуть подати заяву на компенсацію за пошкоджене житло

Частина українців, які мають право на компенсацію за пошкоджене внаслідок бойових дій житло, не можуть подати заяву на її отримання. Як повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури, у «Дії» не відображається їхнє житло, що унеможливлює подання заяви в рамках програми «єВідновлення».

Причина цієї проблеми — відсутність запису про право власності на житло в Державному реєстрі речових прав (ДРРП). Як повідомили в Мінрегіоні, ця проблема масова — у 2/3 подавачів заяв житло не зареєстроване в ДРРП.

Вирішити проблему можна офлайн та онлайн:

1. Для вирішення проблеми офлайн потрібно звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у вашій громаді, який внесе дані в реєстр, чи за відсутності даних про нерухомість в реєстрі чи архівних складових направить запит до БТІ для підтвердження права власності. Адреси можна знайти за посиланням.

При собі потрібно мати:

  • паспорт;
  • податковий номер;
  • правовстановлювальні документи щодо нерухомого майна (свідоцтво про право власності, видане нотаріусом, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про придбання майна тощо) або їхні копії.

У разі часткової відсутності правовстановлювальних документів потрібно їх відновити в нотаріуса чи державного реєстратора. У разі повної відсутності — встановити право власності через суд.

2. Для вирішення проблеми онлайн потрібно подати заяву на державну реєстрацію прав на нерухоме майно, що виникло до 2013 року, через портал «Дія», підписавши її кваліфікованим електронним підписом (КЕП). Заяву можна заповнити за посиланням. При цьому потрібно завантажити у форматі PDF або JPEG документи, що містять відомості про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомої власності до 1 січня 2013 року.

Усю інформацію про програму «єВідновлення» можна отримати на урядовій гарячій лінії за номером: 1545 (кнопка 2).

Фото: vesti.ua