У 16 областях України планують побудувати багатоквартирні будинки для переселенців

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час зустрічей з послами Німеччини, Чехії та Японії.

Він нагадав, що вся інформація щодо об’єктів, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії та потребують відновлення чи реконструкції, міститься на спеціальній онлайн-платформі. Туди вносять дані про площу та ступінь пошкодження, а також фотографії об’єктів (приватних будинків, соціальних та інфраструктурних об’єктів). У співпраці зі Світовим банком розробляється методологія калькуляції кошторисної вартості відбудови кожного об’єкта.

Підхід до відбудови країни складається з двох частин: післявоєнна відбудова та Fast Recovery plan – відновлення об’єктів, які необхідні першочергово, щоб громадяни могли повернутися в Україну. Зокрема, йдеться про приватні та багатоквартирні будинки, школи, дитячі садочки, медичні установи, мережі водо- й електропостачання тощо.

Кирило Тимошенко додав, що низка країн уже зголосилася взяти шефство над конкретними регіонами та проектами для відбудови та розповів про окремий проєкт у межах Fast Recovery plan, який передбачає спорудження багатоквартирних будинків, помешкання, які надаватимуть ВПО.

«Це будівництво у відносно безпечних областях України: Київській, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій тощо. Загалом 16 регіонів. Тобто будівництво не лише модульних, а й багатоквартирних будинків для людей, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Це має бути комфортне житло, де неподалік є школа, паркінги», – зазначив Кирило Тимошенко.

За його словами, спорудження таких будинків займатиме лише п’ять-шість місяців і буде відносно недорогим – приблизно 700 дол. США за кв. м за умебльовану квартиру.

«Тимчасово переміщені особи зможуть жити в цих квартирах, поки їхні регіони не будуть деокуповані. А коли вони повернуться у свої власні домівки, ці помешкання передаватимуть українським військовим, правоохоронцям та медикам, які потребують житла», – зауважив заступник керівника Офісу Президента.

Відповідні майданчики з підведеними комунікаціями уже обрані.

Нагадаємо, що нещодавно Уряд ухвалив зміни щодо забезпечення житлом захисників України.