Старт компенсації за ремонт житла, кого торкнеться пенсійна реформа, рекорд у статистиці безробітних, — основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 17 по 23 квітня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

З частини українців не стягуватимуть борги за житлово-комунальні послуги. Відтепер стягувати заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг на територіях бойових дій чи в тимчасово окупованих регіонах заборонено. Це передбачено змінами до постанови № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», які ухвалив Кабмін.

Компенсації на ремонт житла можна отримати з травня. Уже незабаром українцям надаватимуть компенсацію на ремонт пошкодженого внаслідок бойових дій житла. Як заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, у тестовому режимі програма «єВідновлення» запрацює в «Дії» вже з 10 травня.

Українці накопичуватимуть пенсію до 55 років. З’явився текст законопроєкту про накопичувальне пенсійне забезпечення, який зареєстрували у Верховній Раді під № 9212. У разі його ухвалення в Україні запрацює другий рівень пенсійного забезпечення й після досягнення пенсійного віку вони отримуватимуть дві пенсії — солідарну й накопичену.

Інші новини, які цікавили українців:

Механізм виплати пенсій вдосконалили. Кабінет Міністрів вдосконалив механізм виплати пенсій через банківські установи та українцям, які евакуювалися за кордон. Це передбачено ухваленими змінами до постанов КМУ від 30.08.1999 № 1596 «Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках» і від 26 лютого 2022 р. № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану».

Кількість офіційних безробітних побила рекорд. Кількість офіційно зареєстрованих безробітних впала до рекордно низької — 137,3 тис. осіб. Про це свідчить офіційна статистика, оприлюднена Державною службою зайнятості. Таким чином, це майже на 13 тис. осіб менше, ніж це було в березні цього року (150 тис. осіб) і більш як вдвічі менше, ніж було зареєстровано рік тому (286,9 тис. осіб).

На навчання та роботу частину чоловіків братимуть лише з документами з військкомату. Приймати на роботу чи навчання частину чоловіків призовного віку можуть лише за наявності підтвердження, що вони перебувають на військовому обліку. Про це заявив начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП, полковник Олександр Коновалов.

Кожен четвертий пенсіонер в Україні працює. В Україні працює кожен четвертий пенсіонер. Про це свідчать дані щодо розподілу чисельності пенсіонерів станом на 1 квітня 2023 року, оприлюднені Пенсійним фондом. З 10,7 млн пенсіонерів працюють 2,7 млн, тобто фактично кожен четвертий