На навчання та роботу частину чоловіків братимуть лише з документами з військкомату

Приймати на роботу чи навчання частину чоловіків призовного віку можуть лише за наявності підтвердження, що вони перебувають на військовому обліку. Про це заявив начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП, полковник Олександр Коновалов виданню «АрміяInform».

«Є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа. Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян. Для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних — військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів — військовий квиток», — зазначив він.

У разі, якщо чоловік призовного віку не надає інформацію про свій військовий облік, його не мають право брати на навчання чи роботу, адже це суперечить постанові Кабміну від 30.12.2022 № 1487 «Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів». У разі її порушення передбачений штраф у розмірі від 1700 до 8500 грн, відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім цього, за словами Коновалова, для отримання статусу безробітного в центрі зайнятості військово-обліковий документ також є обов’язковим.

Читайте також: Військові можуть відновити втрачені документи в найкоротші терміни.

Фото: radioukrajina.cz