Субсидії і лікарняні, чорнобильці і ВПО, як вижити без світла і отримати продуктові набори – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 12 по 18 грудня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Що потрібно знати про субсидії 

Зрозуміла інфографіка і корисні посилання:

  • хто має право на субсидію;
  • за яких умов можна втратити субсидію;
  • коли потрібно подавати заяву на субсидію;
  • перелік відомств, куди подавати заяву;
  • як перевірити наявність субсидії онлайн.

У центральних областях можна отримати безкоштовні продуктові набори: куди звертатися

Внутрішні переселенці, зокрема пенсіонери й інші незахищені верстви населення, мають право на отримання безкоштовних продуктових наборів. Як розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, допомогу можна отримати за фактичним місцем перебування. Для цього потрібно зателефонувати на спеціальні гарячі лінії, щоб дізнатися місце і час видачі таки наборів.

Лікарняні виплачують навіть у разі хвороби в перший робочий день

Українці мають право отримати виплати за листами тимчасової непрацездатності навіть, якщо захворіли в перший робочий день. Також уФонді соціального страхування нагадали про розміри виплат та зазначили, що перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (якщо причина — не догляд за хворими рідними) оплачує роботодавець, решту — ФССУ.

Інші новини, які цікавили українців:

Постраждалі від Чорнобильської катастрофи мають право на грошову допомогу та оздоровлення

Напередодні дня ліквідатора був оприлюднений перелік відповідних допомог та порядок їх отримання. Ознайомитися з ним можна на Гіді з державних послуг. Зокрема, йдеться про таку грошову допомогу:

  • компенсація та допомога ліквідаторам та постраждалим від Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій;
  • одноразова компенсація батькам померлого ліквідатора;
  • одноразова компенсація родині громадян, померлих внаслідок катастрофи та інших ядерних аварій;
  • компенсація та допомога дітям, постраждалим внаслідок катастрофи, та їхнім батькам.

Окрім цього, там наявна інформація про право на допомогу в оздоровлен та про те, як отримати чи оновити посвідчення особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нова реальність: як відключення світла змінило життя українців

Масові обстріли енергетичної інфраструктури вивели війну на новий рівень. Тепер у групі ризику перебуває все без виключення населення України, оскільки тривала відсутність електроенергії позбавляє людей тепла, води та зв’язку незалежно від регіону. Втім, є й інші негативні супутні чинники. Через відключення світла багато українців почали втрачати роботу, оскільки не всі роботодавці змогли адаптуватися до нових умов. Також намітилися зростання цін та дефіцит деяких видів продовольства. До чого готуватися українцям — у нашому матеріалі.

Субсидію можуть не призначити за наявності автомобіля

Однією з причин непризначення субсидії може бути наявність автомобіля. Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг не призначать, якщо у власності домогосподарства є:

– один автомобіль, з моменту випуску якого минуло менше ніж п’ять років;
– дві чи більше автівки, з моменту випуску яких минуло менше ніж 15 років.

Якщо ж з моменту випуску автомобіля минуло понад п’ять або 15 років (якщо автівок кілька), їхні власники можуть претендувати на субсидію.

Внутрішніх переселенців закликали активніше писати текстові повідомлення на гарячі лінії

Внутрішньо переміщених осіб закликають активніше використовувати текстові повідомлення під час звернення на гарячі лінії Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Це потрібно для оперативнішого реагування на звернення. Можна не чекати на зв’язок з оператором, якщо лінії перезавантажені. Замість цього варто написати повідомлення з питанням через WhatsApp, Viber чи Telegram на один з номерів: (096) 078-84-33; (095) 896-04-21; (099) 792-01-26.