Примусова евакуація дітей, сертифікати для вакцинованих за кордоном, створення мобільних пунктів здоров’я: топ-теми соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 6 по 12 березня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Дітей із зони бойових дій евакуюватимуть примусово

Родини з дітьми, які мешкають у зоні активних бойових дій, евакуюватимуть примусово. Відтепер рішення про евакуацію дітей можуть ухвалювати обласні військові адміністрації за погодженням з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Вакциновані від коронавірусу за кордоном можуть сформувати сертифікат в «Дії»

Українці, які вакцинувалися проти COVID-19 за кордоном, відтепер можуть сформувати сертифікат про вакцинацію в мобільному застосунку «Дія». Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України, така можливість з’явилася завдяки появі зчитувача, який перевіряє автентичність отриманих цифрових документів про вакцинацію.

В Україні з’являться мобільні пункти здоровʼя

На місці зруйнованих фельдшерсько-акушерських пунктів зʼявляться мобільні пункти здоровʼя.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я  такі рішення тимчасові, поки на місці зруйнованих медзакладів не буде відбудовано повноцінний фельдшерсько-акушерський пункт.

 

 Інші новини, які цікавили українців:

На внутрішніх переселенців виділили додаткові кошти

На покриття втрат доходів місцевих бюджетів та додаткових витрат на внутрішньо переміщених осіб додатково виділили 10,2 млрд грн. Кошти отримають 17 обласних бюджетів і 853 бюджети територіальних громад, передусім тих, куди переїхало найбільше внутрішньо переміщених осіб після 24 лютого 2023 року.

Оформлення довідок про перебування в полоні військових спростили

Процедуру видачі довідок про перебування військових у полоні спростили. Як повідомили в Мінреінтеграції, таке рішення ухвалив Кабмін.

Довідка входить до переліку обов’язкових документів для військових для звернення до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи.

 

Родичі переселенців не мають права на грошову компенсацію за їх тимчасове розміщення

Це передбачено Порядком компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, ухваленому Кабміном. Там вказано, що компенсація не надається членам сім’ї ВПО.

Результат перерахунку пенсій можна перевірити онлайн

З березня понад 10,5 млн українцям проіндексують пенсії. Перевірити результати перерахунку можна онлайн, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду.