Оформлення довідок про перебування в полоні військових спростили

Процедуру видачі довідок про перебування військових у полоні спростили. Як повідомили в Мінреінтеграції, таке рішення ухвалив Кабмін.

Така довідка входить до переліку обов’язкових документів для військових для звернення до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи. Саме після встановлення такого факту полоненим надається одноразова грошова допомога в розмірі 100 тисяч гривень, а також 100 тисяч гривень за кожен рік полону (ці кошти можуть отримати також рідні полоненого, якщо він досі перебуває в місцях несвободи).

Відповідно до ухвалених змін відтепер звертатися до силових відомств для отримання довідки можуть не лише самі полонені чи їхні законні представники, а й Національне інформаційне бюро як орган, що здійснює облік військовополонених.

Таким чином НІБ може звертатися до Міністерства оборони, правоохоронного органу, командира підрозділу ЗСУ, іншого законного військового формування чи органу, який належить до Сил безпеки й оборони України.

Такі зміни значно пришвидшують процес отримання довідок, а також заощаджують час і сили колишнім військовополоненим чи їхнім рідним.

Фото: AP