Вакциновані від коронавірусу за кордоном можуть сформувати сертифікат в «Дії»

Українці, які вакцинувалися проти COVID-19 за кордоном, відтепер можуть сформувати сертифікат про вакцинацію в мобільному застосунку «Дія». Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України, така можливість з’явилася завдяки появі зчитувача, який перевіряє автентичність отриманих цифрових документів про вакцинацію.

Обов’язковою умовою формування такого сертифіката є отримання іноземного COVID-сертифіката. З ним потрібно звернутися до сімейного лікаря в Україні для внесення даних до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Окрім іноземного сертифіката лікарю потрібно пред’явити роздруковану копію документа (якщо це цифровий документ — роздрукований скріншот із зображенням QR-коду на смартфоні), а також документ, що посвідчує особу.

Вносити дані про вакцинацію до ЕСОЗ також має право медичний працівник центру масової вакцинації під час отримання людиною наступної дози вакцини проти COVID-19.

Ще однією обов’язковою умовою генерування сертифіката є використання вакцини, визнаної ВООЗ ефективною та схваленою для екстреного використання (AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna (Spikevax, mRNA-1273)).