Допомога переселенцям від ООН, збереження стажу роботи, кошти для ветеранів з інвалідністю – головні теми соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 20 по 26 березня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Для збереження стажу трудову книжку варто оцифрувати. Трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року, враховується до загального страхового стажу на підставі записів у трудовій книжці. Аби убезпечити себе в разі можливої втрати трудової, її варто оцифрувати. Зберегти дані про трудову діяльність можна за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду.

Діти та вагітні жінки можуть отримати безкоштовний одяг, підгузки та харчування від благодійного фонду. Необхідну допомогу можуть отримати діти та вагітні жінки, які постраждали від війни, від благодійного фонду «У матусиних долонях». Мова йде про одяг, підгузки, гігієнічні товари, ліки, дитяче харчування, продуктові набори, солодощі, іграшки, навчальні та розвивальні матеріали.

Агентство ООН відновило реєстрацію на грошову допомогу для постраждалих від війни. Внутрішньо переміщені особи та постраждалі від війни знову можуть претендувати на кошти від Агентства ООН у справах біженців. Про відновлення реєстрації на участь у відповідній програмі повідомили в Мінреінтеграції. Сума – 2200 грн на особу на місяць протягом трьох місяців.

Інші новини, які цікавили українців:

Дистанційно подати заяву на призначення пенсії можна не лише за допомогою КЕП. Відтепер для того, аби подати заяву на призначення пенсії на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, необов’язкового мати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Як повідомили в пресслужбі ПФУ, оформити пенсію можна й за допомогою Дія.Підпис.

Реєстрацію на отримання 16 тисяч гривень для ветеранів з інвалідністю відновили. Стартував другий етап проєкту з надання грошової допомоги ветеранам війни з інвалідністю I та II групи, який реалізує Мінветеранів та Червоний Хрест України. Як повідомили в Мінветеранів, ветерани знову можуть подати онлайн-заяву на отримання допомоги. Наприкінці лютого було подано 10 тисяч таких заявок. На другому етапі проєкту приймуть ще 15 тисяч.

Мешканців ще одного населеного пункту закликали евакуюватися. Мешканців Авдіївки Донецької області закликають евакуюватися. Російські війська продовжують обстрілювати цивільну інфраструктуру та житлові квартали, тож мешканці міста постійно перебувають у небезпеці.

Безробітні українці зможуть безкоштовно навчатись та підвищувати фаховий рівень. Уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним нових навичок та нового місця проживання. Відповідне рішення прийняте на засіданні Кабміну 24 березня.