Безробітні українці зможуть безкоштовно навчатись та підвищувати фаховий рівень

Уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним нових навичок та нового місця проживання. Відповідне рішення прийняте на засіданні Кабміну 24 березня.

Відтепер безробітні громадяни зможуть самостійно обирати заклад освіти для проходження професійного навчання та у разі потреби місце проживання в період навчання.
Зарахування до закладів освіти та навчання в них, а також забезпечення місцем проживання буде здійснюватися на підставі сертифікату на навчання та проживання під час навчального періоду.

Також безробітним надана можливість навчатись у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування. Це дозволить скоротити терміни і витрати на навчання, сприятиме працевлаштуванню безробітних та їх адаптації на робочому місці.

Натомість роботодавці зможуть здійснювати попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці або навчатися за дуальною формою, перед отриманням ними сертифікатів на навчання.

Нагадаємо, роботодавці отримуватимуть компенсацію за працевлаштування одиноких жінок з дітьми

Фото: Lexinform