Для отримання виплат постраждалі від затоплення мають звернутися в органи соцзахисту

Постраждалі від затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС мають право на державну допомогу в розмірі 5000 грн. Для отримання коштів потрібно звернутися в органи соцзахисту. Про це повідомила перша заступниця міністерки соцполітики Дарія Марчак під час телемарафону.

«Дієздатній особі потрібно прийти самій до управлінь соціального захисту, подати заяву. За дітей та недієздатних осіб заяву має подати уповноважена особа, член такої родини», — наголосила посадовиця.

Із заявою потрібно надати:

  • документ, що посвідчує особу;
  • податковий номер;
  • свідоцтва про народження дітей.

У разі втрати документів можна пред’явити їхні скани чи копії, якщо вони збереглися. В іншому разі держава буде перевіряти, чи знаходилася людина на цій території через Єдиний державний демографічний реєстр чи інші інформаційні ресурси.

Кошти нададуть на кожного члена родини, який проживав на затопленій території станом на 6 червня, одним платежем.

«Ми не говоримо жителів усієї області Херсонської чи Миколаївської — ми говоримо лише про тих, чиє майно було затоплене. Переліки таких будинків уже складено військовими адміністраціями двох областей», — наголосила Марчак.

За її словами, отримати виплати також зможуть і мешканці тимчасово окупованих територій, які також зазнали підтоплень, і яким вдалося виїхати на підконтрольну Україні територію.

Читайте також, як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло.

Фото: ДСНС України