Як здійснюються соціальні виплати на окупованих територіях

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла про виплати пенсій і соціальних допомог тим, хто знаходиться на окупованих територіях і в зоні бойових дій.

«Ми намагаємося максимально зберегти всіма доступними способами ті виплати, які призначені родині чи людині на окупованій території. Ті люди, які отримують пенсії на картки, ці пенсії їм на картки нараховуються. Єдине ми розуміємо, що не завжди людина може скористатися цією карткою, але тут вже важко допомогти. Хоча ми розуміємо, що є різні, в тому числі нелегальні механізми, як отримати свої гроші готівкою чи безготівково розрахуватися», – сказала Жолнович.

Там де пенсіонери отримували свою пенсію через «Укрпошту», але пошта фізично не може туди дійти через протидію окупантам, всі пенсії зараховуються на спеціально створені рахунки «Ощадбанку» і вони чекають людей на цих рахунках. Як тільки людина отримає таку можливість, то може одразу забрати свою пенсію в будь-якому відділенні банку або переспрямувати її на будь-яке відділення «Укрпошти».

«Якщо ж впродовж півроку ця пенсія не знімається, тобто ми розуміємо, що людина не може до цього рахунку дістатися, то ми перенаправляємо на «Приватбанк», щоби пошукати якісь інші рахунки де можна було б ці кошти людині перекинути. Це стосується і соціальних допомог, які виплачувалися через «Укрпошту». Ми також розуміємо, якщо людина їх не знімає через «Ощадбанк», ми шукаємо варіанти виплати через інші банки», – додала міністерка.

Нагадаємо, що обов’язкову евакуацію можуть провести для мешканців ще трьох областей.