Реабілітація українських військових відбуватиметься за стандартами НАТО

Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA) допомагає реабілітувати українських воїнів. Між цією організацією та Кабінетом Міністрів напрацьована відповідна угода у сфері медичної реабілітації.

Йдеться про забезпечення місцевих медичних центрів належними засобами надання реабілітаційних послуг, розвиток системи реабілітації, протезування за новітніми технологіями для людей з фізичними вадами, постраждалих від війни.

Зокрема, за фінансової підтримки NSPA ще у 2021 році успішно реалізовано проект щодо протезування електронною системою учасника бойових дій. Це відбулося у рамках впровадження технології протезування Genium X3. Відзначається, що весь цей період пацієнт успішно користувався протезом, був діючим військовослужбовцем, саме на цьому протезі безпосередньо брав участь у бойових діях на лінії фронту, вів оборону Маріуполя і «Азовсталі». Протез пройшов найекстремальніші умови експлуатації і зараз планово потребує технічного обслуговування електронного вузла та окремих деталей. Після проведення всіх необхідних робіт з протезом захисник України планує повернутися до служби в найближчий час.

 

Читайте також: «Після перемоги понад 1 млн Захисників потребуватимуть психологічної реабілітації» – Мінветеранів

Фото з сайту nspa.nato.int