Обов’язкову евакуацію можуть провести для мешканців ще трьох областей

Обов’язкова евакуація може торкнутися мешканців не лише Донецької області, а й окремих населених пунктів Запорізької, Харківської та Херсонської. Про це заявила віце-прем’єр-міністерка та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час брифінгу.

«Обов’язкова евакуація мешканців Донецької області – поки що єдина, але наші прогнози і наш аналіз вказують на те, що вона буде продовжуватись і в інших регіонах», – наголосила вона.

Як зазначила Верещук, необхідність евакуації обумовлена можливими труднощами з подачею опалення та електроенергії, адже «зима буде найскладнішою за всю історію існування української держави».

«Ми бачимо зараз ситуацію, яка погіршується, а з настанням осінньо-зимового опалювального періоду фактично точно погіршиться, і надання тепла через тепломережі буде значно ускладнене. Ми розуміємо, що робить ворог, і прогнозуємо, що теплоцентралі, ті джерела енергії, які вкрай необхідні і є критичними для міст і регіонів, будуть, імовірно, об’єктами їхніх атак. Ми розуміємо, що не всі з них вдасться відремонтувати», – наголосила віце-прем’єр-міністерка.

За її словами, частина міст і сіл Запорізької області, Херсонської області та Харківської області може опинитися без засобів для життя – без опалення і світла. Евакуюватися ж буде все складніше.

«І навіть ті мережі, які є, якщо розраховувати лише на електричні мережі – вони не витримають навантаження – ми вже це прогнозуємо і просимо людей заздалегідь подбати про свою безпеку. Не говорячи про обстріли, які тривають і тривають постійно. Щільність обстрілів вказує на те, що все важче буде проводити заходи щодо евакуації. Усе менше територій, куди можна вільно заїхати», – зазначила Верещук.

Нагадаємо, з питань евакуації можна звертатися на «гарячу лінію» Мінреінтеграції за коротким номером 15-48. Мешканці Донеччини можуть ознайомитися з контактами для евакуації за посиланням.