Україна платить зарплати медикам на окупованих територіях

Про це і не тільки розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на нараді із керівниками медичних закладів та структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Донецької області. Зокрема, він зауважив, що для медичних закладів, які працюють на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України, і надалі діятиме спрощена система фінансування. Щомісяця такі лікарні отримуватимуть 1/12 від річного фінансування для забезпечення безперебійної роботи.

«Там наші лікарі, які лікують наших українських пацієнтів. І це наша принципова позиція – завжди підтримувати своїх, де б вони не були», – сказав міністр. Також він додав, що медикам, які працюють на тимчасово окупованих територіях, нараховується українська заробітна плата у розмірі не менше ніж 20000 гривень для лікаря та 13500 – для медичної сестри.

Окрім цього на нараді йшлося про працевлаштування лікарів з числа переселенців. «На тимчасово окупованих територіях України ворог цілеспрямовано знищує медичну систему. Там вже зруйновано вщент і не підлягають відновленню майже 90 закладів охорони здоров’я, понад 80 з яких знаходиться саме на Донеччині. Тому для нас особливо важливо, щоб медичні працівники, які змогли виїхати із окупації мали можливість продовжувати працювати у більш безпечних умовах та зберігали свої трудові колективи», – зазначив Віктор Ляшко.

У Міністерстві також повідомили, що загалом найбільше працевлаштованих працівників охорони здоров’я, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстровано у Дніпропетровській області – 492, Харківській – 364 та Полтавській – 325 осіб. Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у цій сфері зареєстровано у Львівській області – 286, Дніпропетровській – 164 та Полтавській – 128 осіб.

Нагадаємо, пацієнтів з інсультами та інфарктами лікуватимуть лише в спеціальних закладах, навіть якщо їхати доведеться довше

Фото з сайту МОЗ