20 млн євро буде виділено на професійно-технічну освіту

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. У п’ятницю, 22 липня 2022 року, Уряд схвалив розпорядження щодо підписання угоди між Міністерством освіти, Українським фондом соціальних інвестицій і німецьким державним банком KfW.

20 млн євро планують виділити на створення центрів професійної досконалості в закладах професійної освіти. Розбудова відбуватиметься в межах проєкту «Професійна освіта у Східному партнерстві».

«У період відбудови України профосвіта буде на піку популярності та затребуваності, а це означає, що ми маємо створити найкращі умови навчання для таких фахівців. Саме центри професійної досконалості стануть відповіддю на такий виклик. Це абсолютно новий тип профтехів – з інноваційною технікою та європейськими підходами до навчання», – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Центри професійної досконалості стануть освітніми осередками з висококваліфікованими педагогами та управлінцями, а також інклюзивними приміщеннями. Отримувати якісну професійну освіту там зможуть і дорослі.

В міністерстві нагадали, що цьогоріч для навчання в закладах професійної освіти за кошти державного бюджету виділено 5701 місце. Найбільше бюджетних місць надано за професією «Слюсар-ремонтник» – 1388, найменше – за професіями «Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів із програмним керуванням» і «Монтер колії» (по 53 місця). Водночас, для навчання за регіональним замовленням виділено понад 87 тис. місць. Вступити до закладу профосвіти можна до 31 серпня 2022 року.

Нагадаємо, названо десять приватних вишів, де мешканці окупованих територій можуть навчатися безкоштовно