На відновлення деокупованих регіонів Харківщини виділили 400 млн грн

На першочергові роботи на звільнених від російських загарбників територіях Харківської області спрямували 400 млн грн. Саме таку суму Кабінет Міністрів виділив з резервного фонду держбюджету за поданням Міністерства розвитку громад та територій.

Кошти підуть на обстеження, капітальний ремонт, протиаварійні та консерваційні роботи з відновлення пошкоджених будівель та об’єктів інфраструктури.

Як зазначили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, усі роботи з відновлення вікон, дверей, перекриття будівель, укріплення фасадів, а також оновлення інженерних мереж потрібно виконувати швидко – їх планують завершити до кінця цього року.

За словами керівника Офісу президента України Кирила Тимошенка, загалом Харківщина стала одним з найбільш зруйнованих регіонів від російської зброї. Внаслідок обстрілів зруйновано 10890 об’єктів, з яких 7817 – це приватні та багатоквартирні будинки.

На деокупованих територіях Харківщини вже розпочали обстеження та розмінування доріг, населених пунктів, об’єктів інфраструктури, аварійно-відновлювальні роботи.

Як заявила в ефірі телемарафону заступниця міністра оборони Ганна Маляр, загалом наразі ЗСУ звільнили понад 300 населених пунктів у Харківській області.

Як мешканцям деокупованих регіонів, чиї будинки були зруйновані чи значно пошкоджені, подати заявки на відшкодування, читайте за посиланням.

Фото Харківської обласної прокуратури