8 людей підірвалися на мінах у Харківській області

З деокупованих територій надходять тривожні повідомлення про випадки підривів цивільних осіб на вибухонебезпечних предметах, які залишили окупанти. Про це розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Так, 22 вересня до чергової частини Чугуївського районного управління поліції, що на Харківщині, надійшло повідомлення про підрив 8 жителів Чугуївського району на мінах.

Орієнтовна площа деокупованої території Харківської області, яка підлягає обстеженню на наявність вибухонебезпечних предметів, становить близько 12,5 тис. км2. Наразі обстежено лише 42,43 га території, виявлено та знешкоджено 1249 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Розмінування тривають, а отже для місцевого населення залишається високий рівень мінних загроз.

Мінреінтеграції нагадує кілька простих, але важливих правил, як убезпечити себе та близьких:

  • не заходьте у неперевірені темні приміщення й не торкайтеся нічого наосліп;
  • ходіть лише перевіреними стежками та дорогами з твердим покриттям;
  • не підходьте близько до підозрілих предметів і не чіпайте їх руками.

У разі, якщо ви виявили щось підозріле, відійдіть на безпечну відстань і повідомте спеціалістів за номерами: 101 та 102, попередьте про загрозу інших.

Також у Мінреінтеграції нагадали мешканцям деокупованих територій не ризикувати та не повертатися до своїх домівок передчасно, допоки триває розмінування звільнених територій і відновлення критичної інфраструктури.

 

Читайте також: Українець став найкращим студентом світу за розробку дрона-міношукача