Українець став найкращим студентом світу за розробку дрона-міношукача

17-річний українець Ігор Клименко здобув звання найкращого студента світу за версією Global Student Prize. Про це йдеться на сайті Global Student Prize.

Студент фізико-математичного факультету Київського політехнічного інституту отримає 100 тисяч доларів за свою розробку. Ця нагорода призначається студентам, які здійснюють найбільший вплив на навчання, життя своїх однолітків та суспільство в цілому.

За словами Ігоря, про розробку власного дрона він почав думати ще у 2014 році після анексію Криму, а через два роки розробив прототип теперішнього винаходу та почав презентувати його на різних виставках. І навіть під час активних бойових дій біля його рідного села хлопець продовжував працювати над приладом у підвалі під звуки ракет та вибухів. Дрон дистанційно виявляє вибухонебезпечні предмети та надсилає їх координати саперам. Це пришвидшує процес розмінування та робить його безпечнішим.

На свій винахід Ігор Клименко вже отримав два офіційні патенти від України. Зараз юний винахідник прагне налагодити масове виробництво дронів, аби зменшити кількість жертв, які постраждали через вибухонебезпечні предмети під час війни. Для цього працює з інвесторами та різноманітними організаціями, які можуть в цьому допомогти. Частину отриманих за перемогу коштів також використає на реалізацію проєкту. Частину грошей направить на допомогу ЗСУ.

Фото: «Голос Америки»