«На кінець жовтня у нас будуть необхідні запаси газу й вугілля», – Андрій Герус

Сьогодні основні зусилля влади зосереджені на накопиченні необхідної кількості газу в підземних сховищах та вугілля на складах для успішного проходження опалювального сезону. Також здійснюється ремонт пошкоджень тих об’єктів, які постраждали внаслідок обстрілів російських окупантів.

Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі Національного телемарафону.

«Ще протягом місяця відбуватиметься накопичування вугілля на складах, накопичування газу в підземних сховищах. Думаю, на кінець жовтня у нас будуть необхідні параметри, з якими ми можемо вже більш-менш спокійно входити в опалювальний сезон», – зазначив Андрій Герус.

За його словами, вчасно виділені кошти дозволяють швидко здійснювати необхідні ремонти пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури.

«У нас є деякі теплоелектростанції, теплоелектроцентралі, які потрібно терміново відремонтувати, наприклад, Кременчуцька ТЕЦ… Загалом активний процес підготовки до опалювального сезону розпочався ще влітку, відповідні кошти були виділені з резервного фонду й ремонтні роботи зараз тривають», – сказав політик.

Народний депутат також додав, що заплановане Кабміном зниження мінімальної температури опалювання у житлових приміщеннях на 3-4 градуси «дасть у масштабах країни суттєву економію».

«Це ще один фактор, який додасть упевненості в тому, що ми спокійно і стабільно пройдемо цей опалювальний сезон», – зауважив Андрій Герус.

Він нагадав, що український парламент ще влітку ухвалив закон, щоб допомогти НАК «Нафтогаз» вчасно здійснити закупівлі газу для підготовки до зими.

 

Читайте також: В очікуванні холоду: як українцям пережити зиму