Українські підлітки відтепер можуть евакуюватися в Британію без дорослих

Велика Британія спростила умови в’їзду для неповнолітніх українців. Якщо раніше діти віком до 18 років могли потрапити на територію країни лише у супроводі одного з батьків або опікуна, тепер зробити це зможуть самостійно. Про зміну правил перетину кордону повідомили в ВВС.

Тепер близько 1000 підлітків, чиї візи в рамках проєкту «Дім для українців» були заблоковані через заборону на в’їзд від батьків, нарешті зможуть приїхати у Велику Британію. Віза даватиме можливість вчитись та працювати у країні протягом трьох років.

Поки візи надаватимуть лише підліткам, які вже зареєстровані в програмі. Надалі подорожі без супроводу планують зробити доступними для більшої кількості дітей.

З міркувань безпеки спонсорами у Великій Британії мають бути або родичі, або знайомі батьків дитини.

За виняткових обставин дітей селитимуть в місцеві сім’ї, після їх ретельної перевірки і схвалення місцевими органами влади та урядом.

Нагадаємо, британська програма для українських біженців «Дім для українців» передбачає проживання у місцевих мешканців-спонсорів, яким влада надаватиме 350 фунтів стерлінгів щорічно за розміщення українського біженця. Їжу та інші витрати родина, що приймає біженця, надавати не зобов’язана.

З деталями програми та умовами подачі заявки на отримання візи за Українською спонсорською схемою («Дім для українців») можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, українцям нададуть півтисячі безкоштовних квитків для перельотів Канадою.

Фото: GETTY IMAGES