Угорщина спростила працевлаштування українських біженців

Українців, які через війну змушені буди евакуюватися до Угорщини, тепер можуть приймати на будь-які види робіт навіть якщо вони не мають дозволу на роботу. Про це повідомляє угорське видання Magyarnemzet.hu.

Таке спрощення умов працевлаштування стосується лише громадян України, які подали заяву на надання тимчасового притулку. В іншому випадку, як і раніше, без дозволу на працевлаштування можна влаштуватись лише за професіями, де є дефіцит робочої сили, – інженерами-будівельниками, кухарями, офіціантами та за деякими IT-професіями. Працювати на таких роботах можна лише за наявності біометричного паспорта і протягом не більше 180 днів.

За працевлаштування українців роботодавці в Угорщині отримуватимуть державну допомогу. Виплати надаватимуть на робітників-українців, які прибули до Угорщини з 24 лютого, працювали в роботодавця не менше 90 днів і подали заяву на отримання тимчасового притулку. Допомогу виплачуватимуть максимум протягом двох років. Сума становитиме половину вартості житла та проїзду робітника на місяць, але не більше 60 тисяч форинтів (4827 грн) з можливістю виплати додаткових 12 тисяч форинтів (965 грн) на неповнолітніх дітей, які проживають разом з працівником.

Нагадаємо, що у столиці Чехії українських біженців селитимуть у намети через відсутність житлових приміщень.

Фото: life.karpat.in.ua