У Празі українських біженців селитимуть у намети – житлових приміщень немає

У Празі більше немає житлових приміщень для українських біженців. Тому новоприбулих українців селитимуть у намети. Про це повідомляє місцеве видання Seznam Zpravy.

Тимчасове наметове містечко зі зручностями буде розраховане на 150 осіб.

Потреба у встановленні такого містечка виникла у зв’язку з великим напливом біженців, переважно ромського походження. Як зазначає місцева влада, прибувають вони з Угорщини, а не з України. Але у зв’язку з відсутністю вільного житла в місті, і роми і українці змушені ночувати на головному вокзалі та спати на стільцях чи підлозі.

«Ситуацію, яка склалася на головному вокзалі, ми вирішуємо у співпраці з мером Зденеком Гржібом – будуть встановлені намети на 150 місць з усіма зручностями, щоб людям не доводилося ночувати в коридорах», – заявив міністр внутрішніх справ Чеської Республіки Віт Ракушан.

Містечко буде розташоване в районі Троя. Встановлюватимуть великі військові намети. Всередині будуть розкладні ліжка. Окремо розташують душові, туалети та кухню. За потреби містечко обігріватимуть.

Додамо, що за підрахунками, до Чехії у зв’язку з війною евакуювалися 300 тисяч українців. А через великий наплив біженців з подвійним українсько-угорським громадянством Чехія посилить паспортний контроль.