Засоби реабілітації для українських захисників, посівна озимих у країні та виплати для полонених – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні в період із 31 жовтня по 6 листопада.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Українські захисники зможуть отримати засоби реабілітації до встановлення інвалідності

Як заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, норму, відповідно до якої раніше це можна було зробити лише після отримання статусу особи з інвалідністю, скасували. Таким чином, українські захисники можуть розпочати реабілітацію прямо в медзакладі, в якому лікуються після поранення. З цією метою при лікарнях почали створювати так звані мультидисциплінарні команди, куди входять не лише працівники лікарні, а й фахівці, яких наймають за спеціальними угодами, зокрема протезисти-ортезисти.

В Україні вже посіяли 4,1 млн га озимих зернових культур

Попри війну виробники аграрної продукції України проводять сівбу там, де це дозволяють обставини. За даними Мінагрополітики, станом на кінець жовтня сільгосптоваровиробники всіх областей посіяли вже 4,1 млн га озимих зернових культур, або 85% до прогнозу.

Виплати по 100 тисяч гривень отримає рекордна кількість полонених

Міжвідомча комісія ухвалила рекордну кількість рішень про виплати 100 тисяч грн тим, кого звільнили з російського полону чи сім’ям тих, хто ще ув’язнений. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, йдеться про 465 людей.

Загалом 46 млн 500 тис. грн розподілили між 347 українцями, звільненими з незаконного ув’язнення, та 118 родинами полонених, які потребують правової підтримки.

Інші теми, які цікавили українців:

Для отримання виготовлених паспортів у найближчому підрозділі ДМС потрібно подати звернення

У разі закриття територіального підрозділу Державної міграційної служби через окупацію чи бойові дії, замовлений там паспорт можна буде отримати в іншому підрозділі. Це передбачено постановою Кабміну № 1220, яка набере чинності 17 листопада.

Чому варто вакцинуватися від грипу

Найефективнішим способом профілактики проти грипу є вакцинація. На цьому наголошує Міністерство охорони здоров’я України. Особливо важливою вакцинація проти грипу є для людей з груп ризику:

  • дітей від шести місяців до п’яти років;
  • тих, хто планує завагітніти, вагітних та породіль до двох тижнів;
  • людей, старших 65 років;
  • людей з імуносупресивними станами (ВІЛ-інфіковані пацієнти, хворі на онкологічні захворювання);
  • людей з хронічними захворюваннями печінки, бронхіальною астмою, ураженням нирок, хронічними захворюваннями легень, хронічними ураженнями серцево-судинної системи, функціональною чи анатомічною аспленією, цукровим діабетом;
  • людей зі спадковими метаболічними розладами, мітохондріальними хворобами;
  • людей з неврологічними захворюваннями (хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт);
  • пацієнтів, які тривалий час приймають ацетилсаліцилову кислоту;
  • людей з ожирінням (ІМТ>40 кг/м2).

Українки поділилися секретами приготування страв, які увійшли до культурної спадщини

Спеціально для Соціальної інформаційної платформи господині з різних куточків України розповіли про традиції та особливості приготування яворівського пирога, сливового леквару та плацинд, які також входять до переліку нематеріальної культурної спадщини.