Українські захисники зможуть отримати засоби реабілітації до встановлення інвалідності

Відтепер розпочати реабілітацію та за необхідності – отримати протез українські бійці зможуть до отримання документів про інвалідність. Як заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телеканалу ТСН, норму, відповідно до якої раніше це можна було зробити лише після отримання статусу особи з інвалідністю, скасували.

Таким чином, українські захисники можуть розпочати реабілітацію прямо в медзакладі, в якому лікуються після поранення. З цією метою при лікарнях почали створювати так звані мультидисциплінарні команди, куди входять не лише працівники лікарні, а й фахівці, яких наймають за спеціальними угодами, зокрема протезисти-ортезисти.

Наразі в Україні існує 200 опорних закладів, в яких мають бути сформовані відповідні команди, проте через брак кваліфікованих кадрів цей процес може затягнутися на півтора-два роки.

«У кожному закладі охорони здоров’я мають бути реабілітаційні відділення, з яких фахівців зразу безпосередньо під час лікування приходять і надають реабілітаційну допомогу», – наголошує Жолнович.

Нагадаємо, в Україні незабаром з’явиться новітня клініка з протезування.

Фото: bit.ua