Вже подано понад 220 заяв кандидатів у помічники ветерана

В Україні триває друга хвиля конкурсного відбору кандидатів на участь у пілотному проєкті із започаткування інституту помічника ветерана. Вже подано більше 220 заяв бажаючих долучитися до цієї ініціативи. До кінця року експеримент триватиме у чотирьох областях. Про це під час національного телемарафону розповіла заступниця міністра у справах ветеранів України з питань цифрової трансформації Тетяна Калита.

Вона повідомила, що наразі середній вік тих, хто потенційно готовий працевлаштуватися на посаду помічника ветерана, становить 43 роки, 54% з них є жінками. У розрізі рівня освіти зауважено, що нині 52% кандидатів мають магістерські дипломи, 48% є бакалаврами. Найбільше фахів, з якими приходять люди в цей проєкт: право, фінанси, облік та аудит і педагогічні спеціальності.

У відомстві нагадали, що сенс діяльності помічників ветерана у тім, аби, керуючись принципом «рівний – рівному», допомогти, підтримати і скоординувати необхідний супровід захисників та захисниць при переході від військової служби до цивільного життя.

«Помічник проактивно працюватиме із цільовою аудиторією цього сервісу. Також налагоджено співпрацю із ЦНАПами, що можуть бути однією з точок дотику в громаді для відповідної категорії людей. Якщо ж десь немає Центру адмінпослуг, тоді громада сама обирає місце, максимально комфортне для того, аби ветерани мали таку точку перетину чи дотику зі своїми помічниками», – зазначила Тетяна Калита.

Навчання для майбутніх помічників ветеранів стартує вже у серпні. Крім того, проводитиметься вишкіл тих, хто навчатиме працівників сервісних офісів у громадах.

За словами посадовиці, це буде не тільки суто адміністративна робота. Якщо потрібно, помічник має допомогти оформити ветеранам документи, що слід подати в ту чи іншу інстанцію. Або, приміром, прийти і обговорити якісь питання в домашніх обставинах разом із сім’єю ветерана.

«Щоби максимально можливо та комфортно вирішити закладені в цей інститут функції, ми з одного боку прописали достойну зарплату працівникам, а з іншого плануємо забезпечувати їх службовими планшетами чи іншими гаджетами для зручного надання цільовій категорії послуг у будь-якому місці громади», – додала заступниця міністерки.

Кандидати на конкурсний відбір у помічники ветерана можуть подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран.

На цьому етапі набір триватиме, доки не вдасться сформувати необхідну кількість кандидатів – 400 осіб. А коли проєкт вийде на загальноукраїнський рівень, то потреба в таких фахівцях зросте у кілька разів.

Нагадаємо, Після війни в Україні буде до 5 млн ветеранів

 

Фото: fp.com.ua