Як діагноз впливає на групу інвалідності

Людина може втратити здоров’я через захворювання, травму чи її наслідки або мати вроджені порушення. Все це є підставою для встановлення групи інвалідності. Роз’яснення з цього приводу надає Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, причинами інвалідності можуть бути:

  • інвалідність з дитинства;
  • загальне захворювання;
  • нещасний випадок на виробництві (трудове каліцтво чи інше ушкодження здоров’я);
  • професійне захворювання, пов’язане з трудовою діяльністю;
  • поранення, контузії, каліцтва, інші захворювання.

Медико-соціальна експертиза (МСЕК) визначає ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню заходів щодо реабілітації людини, пристосування її до суспільного життя.

У разі хронічних захворювань стан здоров’я може змінюватись як в кращу, так і в гіршу сторону. Тому необхідно проводити періодичні огляди для динамічного спостереження пацієнта. За результатами оглядів може бути прийняте рішення про зміну групи інвалідності.

Є перелік станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. Він регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2010 року № 10.

Про критерії, за якими встановлюють I, II чи III групу інвалідності можна почитати за посиланням.

У відомстві нагадали, що Національний контакт-центр МОЗ надає безоплатні консультації за номером 0 800 60 20 19. Українці можуть отримати відповідь на будь-яке питання зі сфери охорони здоров’я, зокрема, і як продовжити термін дії довідки з інвалідності.

Також, якщо під час проходження МСЕК порушують ваші права, зокрема у вас вимагають гроші за проходження комісії, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.

Читайте також: Більше військовослужбовців визнаватимуть особами з інвалідністю внаслідок війни

Фото: Запорізька ОДА