Як діяти військовослужбовцю в разі затримки зарплати

Адвокат Дмитро Йовдій розповів про те, як діяти й куди звертатися, якщо військовослужбовцю затримують зарплату або нараховують її неправильно. Хоча, за його словами, глобальних проблем з нарахуванням зарплати на державному рівні немає. 

«У бюджеті кошти є, вони перераховуються. Часто затримки з виплати зарплати трапляються з технічних причин. І такі затримки можуть бути досить довгими», — каже юрист.

Це може бути пов’язано, наприклад, з переведенням військовослужбовця з однієї військової частини до іншої. Тоді може статися збій на рівні бухгалтерії. Можуть бути випадки, коли одній військовій частині передають в підпорядкування фінансове забезпечення іншої частини. Тут уже йдеться про переведення цілої групи військовослужбовців. 

«Як правило, часто губляться дані й дуже багато часу йде на з’ясування обставин. У більшості таких ситуацій потрібно просто тримати нормальну комунікацію. Необхідно нагадувати про себе бухгалтерії, заступнику командира по фінансовій частині. Як правило, усе вирішується», — зауважує Йовдій.

Якщо ж питання таким чином не вирішується, то адвокат радить дзвонити на гарячу лінію Міністерства оборони або у фінансовий департамент відомства.  «У моїй адвокатській практиці немає жодного випадку, коли доводилося подавати в суд чи правоохоронні органи якусь заяву про невиплату заробітної плати. Як правило, усе вирішується саме таким комунікативним способом», — констатує правник.

Автор: Сергій Коробкін

Дивіться також: Як військовослужбовцю звільнитися зі служби за сімейними обставинами чи у зв’язку із сімейними обставинами.

Фото: vsim.ua