В Україні відкриваються перші «ветеранські вікна»

Для обслуговування ветеранів у ЦНАПах відкриватимуться так звані «ветеранські вікна», де фахівці консультуватимуть винятково захисників і захисниць щодо їхніх прав та пільг, а також того, куди і як за ними звертатися. Про це міністерка в справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла сьогодні, 27 червня, під час форуму «Повага. Досвід. Перспектива», присвяченому діалогу про потреби ветеранів.

«Ми маємо зробити таким чином, щоб ветеран, куди б він не повернувся з фронту, отримав відповідний перелік інструментів для розвитку. І також отримав «точки входу» — тобто, щоб він знав, куди йому звернутися, де йому нададуть підтримку. І для цього ми зробили кілька кроків. Один з них — ми підписали меморандум зі Всеукраїнською асоціацією ЦНАПів і зараз відкриваємо «ветеранські вікна», — зазначила міністерка.

Перші п’ять «ветеранських вікон» запрацювали у Кривому Розі. У них, за словами Юлії Лапутіної, обслуговуватимуть учасників бойових дій усіх категорій. Згодом такі вікна мають запрацювати по всій Україні.

«Ми навчаємо персонал щодо того, якими послугами може скористатися ветеран, куди йому звертатися. Адже послуги бувають центрального рівня, обласного й рівня району та громади. Іноді самостійно громади ухвалюють рішення надавати послуги ветеранам і вони мають про це знати. І для цього існують ці «ветеранські вікна», — сказала Юлія Лапутіна.

Ілюстративне фото: city-adm.lviv.ua

Читайте також: Стартував відбір кандидатів на помічників ветеранів.