Оформлення статусу ветерана буде спрощено

Верховна Рада України підтримала необхідність унормувати процедуру оформлення статусу ветерана. Відповідні зміни вносяться до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» законопроєктом № 9141.

Комісіям, які відповідають за присвоєння статусів за заявою військовослужбовця або його представника, пропонується надати право  витребовувати у відповідальних органів або осіб (наприклад, військової частини) необхідні документи, що є підставою для надання статусу. Відповідальний орган чи особа, які володіють необхідними документами, мають надати відповідь на запит не пізніше, ніж через тридцять днів від дати його надходження.

Ми зобов’язуємо державні органи не вимагати від військовослужбовців, зокрема, тих, які знаходяться у зоні бойових дій, документи, які вони вже від них отримали під час вступу на службу. Процес отримання статусу має бути спрощено. Паралельно йдуть процеси, щоб максимально його цифровізувати, зазначає автор законопроекту народний депутат України Єгор Чернєв.

 Довідково: головним в опрацюванні проекту Закону визначено парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.  Найближчим часом Комітетом буде створена робоча група з доопрацювання законопроєкту до другого читання.

Фото: Варта 1