Кому звертатися за субсидією в неопалювальному сезоні

У квітні закінчується опалювальний сезон, тому з 1 травня по 30 вересня в Україні будуть розраховані житлові субсидії та пільги на неопалювальний період. 

Як розповіли в Пенсійному фонді, субсидії будуть автоматично перепризначені для переважної більшості одержувачів, які отримували їх під час опалювального періоду, на підставі наявної у ПФУ інформації. Проте, якщо в отримувачів змінився майновий стан або склад родини, то таку інформацію слід подати до органу Пенсійного фонду протягом 30 днів.

Кому потрібно подати заяву та декларацію

Є певна категорія людей, які повинні обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період. Її буде призначено за особистим зверненням, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • члени домогосподарства орендують житло та сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість зареєстрованих осіб у домогосподарстві, які фактично там проживають, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Житлова субсидія на неопалювальний сезон виключно за зверненням також надається, якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу. Тобто субсидію було призначено 0,00 грн.

Отже, якщо такі домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня), їхні представники повинні подати заповнені належним чином нові заяву та декларацію.

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Як враховуються доходи

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за III та IV квартали попереднього року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Куди подати документи

Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг до органів Пенсійного фонду України можна кількома способами:

  • особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • поштою, на адресу органу ПФУ;
  • онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок ПФУ.

Крім того, як і раніше, можна подавати документи на призначення субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал «Дія».

Авторка: Світлана Шевчук, фото: 5.ua