В Україні працюватимуть над підтримкою життєстійкості осіб літнього віку

Названо основні кроки для побудови в Україні цілісної, стійкої соціальної системи. Стратегію соціального відновлення на Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC 2023) в Лондоні озвучила міністерка соцполітики Оксана Жолнович.

За словами посадовиці, основним завданням у соціальній сфері є підтримка та відновлення громадян, щоб українці мали бажання жити та повертатися до України.

Для цього ключовими напрямами роботи стануть:

1. Цифровізація всіх соціальних рішень — практично всі сервіси матимуть онлайн-підтримку, стануть якіснішими та доступнішими.

2. Побудова нової системи соціального супроводу, ціллю якої буде допомогти людині вийти зі складних життєвих обставин і сформувати економічну самостійность, а не залежність від держави.

3. Розвиток сімейних форм виховання.

4. Створення хабу з протезування для впровадження найкращих практик реабілітації для осіб з інвалідністю.

5. Підтримка життєстійкості українських родин та осіб літнього віку — для цього в кожній громаді створять центри життєстійкості, де кожен зможе отримати консультацію та інформацію з соціальних питань, а також групову психосоціальну підтримку. Окрім цього, запровадять універсальну соціальну допомогу для людей у скрутному становищі.

6. Підтримка планування батьківства задля покращення демографічної ситуації — батьки повинні мати необхідний доступ до всіх медичних та соціальних послуг.

7. Працевлаштування осіб з інвалідністю.

Фото з фейсбук-сторінки Оксани Жолнович