Соціальні допомоги виплачуватимуть по-новому

В Україні об’єднають кілька видів соціальних виплат, а також перевірять їх на цільовість. Як заявила мінітерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону, це планують зробити в рамках розроблення Соціального кодексу.

За словами посадовиці, наразі в Україні існує понад 34 програми з різними соціальними виплатами, які дробляться на підвиди й підвиплати. Часто вони настільки малі, що не вирішують жодних проблем.

«Тому від такого механізму потрібно відходити й уніфікувати всі виплати, пов’язані з бідністю, об’єднавши, наприклад, шість допомог в одну універсальну допомогу, яку надаватимуть відповідно до певних критеріїв. Окрім цього, паралельно отримувачам такої допомоги надаватимуть певні послуги для подолання кризи бідності», — розповіла про новий механізм виплат міністерка.

Оптимізують і спростять хоча б частину соціальних допомог уже до кінця року, а у 2024-му їх виплачуватимуть по-новому.

«У цілому світі є якась мета — якщо людина в бідності, значить треба її вивести з цієї бідності — дати якийсь строк, якісь критерії, допомогти, підтримати, паралельно послугу надати, можливо, перенавчити, позбавити залежності, допомогти знайти роботу, забезпечити житлом. Кожна родина має бути економічно спроможною і самостійною. Це те, до чого ми маємо прагнути», — підкреслила Оксана Жолнович.

Читайте також: Соціальну систему реформують: послуги доповнюватимуть виплатами лише за потреби.

Фото: rbc.ua